
Podcast #18: Kuidas pääseda igavuse tundmisest?
Me kõik oleme tundnud igavust ja see tunne ei ole enamike jaoks meeldiv. Ent igavuse tunde tekkimisel on selged põhjused ning me saame neid teades seda tunnet ennetada või ka nautida.
Me kõik oleme tundnud igavust ja see tunne ei ole enamike jaoks meeldiv. Ent igavuse tunde tekkimisel on selged põhjused ning me saame neid teades seda tunnet ennetada või ka nautida.
Me oleme sellised, nagu me oleme sündinud. Ja me ei muutu. Selle müüdi pehmem variant on - lapsepõlv on meid selliseks vorminud ja … me ikkagi ei muutu.
Paus on kindlasti üks enim alahinnatud enesearengu ja psühholoogilise tugevuse kasvatamise koostisosa.
Emotsioonide kontroll tundub olevat justkui midagi ülikeerulist ja meil on tunne, justnimelt tunne, et meie sellega mõnikord toime ei tule. Võib-olla. Ja võib-olla ka mitte. Sest emotsioonide kontroll - see sõna kõlab veidi kehvasti - emotsioonide teadlik suunamine saab alguse sootuks lihtsamast kohast kui võiks arvata.
See on kaunis tüütu ja enesehävitajalik tegevus. Ent me kõik teeme seda. Me mäletseme.
Selleks, et oma valdkonnas tippu jõuda, tuleb 10 000 tundi harjutada ja treenida. Nii kõlab üks väga levinud müüt. Ent kahjuks on see parimal juhul vaid pooltõde.
Perfektsionism on midagi, mis võib viia tippu. Ent see võib olla ka midagi, mis viib hoopis arengust ja kasvust eemale.
Eelmisel nädalal kuulsin ja nägin kahte koolitajat viitavat sellele, et inimese keskmine tähelepanuvõime on drastiliselt kukkunud. Nad pole ainsad, see jutt on erakordselt levinud. Ja…
Mis on võitmine? Noh, esmapilgul tundub rumal küsimus. Loomulikult, teistest parem olemine. Esimene olemine. Ent kas võitmine on ikka midagi, mis toimub ainult teiste arvelt,…
Häbi on üks tugevamaid emotsioone, mida me inimestena tunneme. Ja häbitunde kartus on enamlevinud põhjusi, miks me tähtsal hetkel läbi põleme. Või miks me sageli…