Kuidas dot-com äris rikkaks saada

Raimo Ülavere Uncategorized 5 kommentaari

Mul on üks hea tuttav, kelle idee-fix on kunagi rikkaks saada nn dot-com äriga. Tema usk rajaneb veendumusel, et rikkaks saamiseks on vaja veidi õnne ja geniaalset dot-com ideed. Sest eemalt vaadates tunduvad ju kõik tänased über-edukad – facebookide, google´te, twitterite jt loojad – lihtsalt õnneseened, kes on kogemata komistanud imepärase idee otsa ja … edasine on ajalugu, nagu öeldakse.

Mul on ka üks teine hea tuttav, kes väidab, et sellise sündmuse juhtumise tõenäosus on umbes sama suur, kui võit lotos. „Idee on küll kõige algus, aga ei maksa iseenesest mitte midagi. Eduka ettevõtmise alustala on siiski elluviimine.“ Kumb tundub usutavam ja päriselule lähedasem?

Kui usud minu teise hea tuttava väidet ja tahad endiselt internetis või interneti abil üht-teist ära teha, siis soovitan sul kiigata Peep Laja uut internetiturunduse kursust.  Soovitan täitsa siiralt. Ja soovitan kusjuures ka pimesi – olen ise jõudnud vaadata vaid peatükkide pealkirju, ent olen sellegipoolest veendunud sisu jumekuses. Miks?

Jah, loomulikult on olemas ratsionaalne põhjus – olen Peebu blogist ja varasematest tükkidest saanud enda jaoks mitu head ideed, mida enda blogis või tööelus rakendanud. Ent on olemas ka emotsionaalne põhjus – ehkki olen Peebuga kohtunud päris elus vaid korra, on mul tekkinud usaldus, et, eesti keeles öeldes – ta ei aja jama. Tema lähenemine ja arusaamad on veidi erinevad teistest turunduse-müügikoolitajatest. Kuidas siis? Kolm olulisemat asja minu jaoks:

Otsekohene – Peep ei müü eskimole jäätist. Eesmärk on teenida sellelt, et klient saab kasu. Mitte nui-neljaks igal juhul tükk pähe määrida.

Lihtne – ma saan aru, millest ta räägib. Isegi kui tegu on mingeid tähelühendeid sisaldavate vidinatega, ma saan aru, mida mingi vidin või tegevus teeb ja miks ta on kasulik.

Ja kõige rohkem meeldib mulle – no-voodoo – äri tegemine internetis pole ühe-triki-värk või juhusele üles ehitanud dot-com bisniss. See on töö ja tegemine nagu iga teine.

Siinkohal peangi oma soovitust Peebu kursust  kaeda veidi piirama, täpsustama: soovitan seda ainult siis, kui oled valmis tööd tegema. Kui aga otsid ühte ideaalset äriideed ja trikki, mis sind hoobilt Rikaste TOPi esiotsa veaks… Soovitan pigem osta õlut ja hunnik loto pileteid ning kutsuda sõbrad külla. Vähemasti saad õhtu koos ajutise adrenaliinilaksuga mõnusalt sisustatud. Et siis hommikul taas ideaalse idee otsingutega jätkata…

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 5

  1. Post
    Author

    Peep ei maksnud mulle sentigi. Ja ma ka ei oota ega eelda seda temalt.

    Ma ei oska ega soovi kõiki ja kõike rahasse ümber panna. Kui mulle midagi meeldib ja usun, et sellest on kellelegi kasu, siis ma soovitan seda. Ma ei näe siin suurt vahet, kas see on mingi hea raamat, e-kursus või hea vein.

    Ja põhjus: ma ei usu, et merkantilistlik tegutsemine ehk suhete vorst-vorsti peale taandamine võiks pikemas perspektiivis luua inimestele (ja eelkõige minule) rahulolu.

  2. Mina leian, et peebu mõtted internetis turundamise ja läbi löömise kohta on kindlasti nii mõneski kohas igati paikapidavad ja tema internetiturunduskursused on olnud abiks paljudele, kaasaarvatud ka minule…Aga arvan ka, et ilma hea ideeta pole mõtet tegutsema hakatagi ja tõeliselt edukaks saamisel on õnnel ja juhusel siiski suht suur osa..oleneb muidugi mida keegi edukuse mõõdupuuks loeb..kellegile on see võib olla 10 püsiklienti päevas kes su kodulehelt midagi alla laadivad loetud eurode eest ja kellegi teise jaoks on see reaalsed 100 000 000 miljonit facebooki konto omanikku kes ühel hetkel ühe dollari kuus annavad, et olla olemas, sest kui sind seal pole siis sind pole ju olemas:) unistuste piirid on erinevad…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga