Unusta lohisev tekst, joonista!

Raimo Ülavere juhtimine ja leadership 3 kommentaari

Hea kolleeg tuvastas netiavarustest väga laheda saidi, www.thebackofthenapkin.com. Saidi sisuks ja lähteks on raamat Dan Roam´ilt, “The back of the Napkin” (tõlkes salvrätiku tagumine külg” :-)). Raamat on praegu amazonis selle aasta TOP 5 äriraamatu seas.

Veebikülg thebackofthenapkin.com

Veebikülg thebackofthenapkin.com

Kiirpilgul saidiga tutvudes (seal on ka päris muhedad u 1,5 minutilised demod) tundub tükk väga lahe. Iva on mehe väites: mistahes sõnumit on võimalik edastada joonistades. Ning arvestades, et u 80% inimestest on nn visuaalid, ehk tunnetavad suuremat osa maailmast silmade vahendatud tajudega, on pildikeel üks tõhusamaid vahendeid sõnumite edastamisel. Egas asjata ei öelda, et üks pilt on tuhat sõna. Ja mõnikord isegi veel rohkem, nagu kinnitavad minu head tuttavad pressifotograafid 🙂

Igaljuhul, kui sinu igapäeva töö on teistele oma (või kellegi teise) ideede edastamine, siis tasub sellega tutvuda. Panin raamatu autori blogi lingi ka kõrvalmenüüsse üles.

PS Kui Sulle tundub, et see pole ju päris minu jaoks, sest juba algklasside õpetaja ütles mulle, et ma ei oska joonistada… siis, tjah, think again! Tean omast käest, et mõnikord annavad õpetajad endast parima, et inimene saaks väga selgelt ning täpselt aru, milleks ta mittemingil juhul absoluutselt võimeline pole 🙂

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 3

  1. Väga tabav. Olen seda ise püüdnud rakendada, kuigi ka minu joonistusoskus sai juba haridustee alguses hävitava hinnangu. Sellegipoolest, nõus, et 1 ülevaatlik skeem on parem kui 5 ppt tekstislaidi. Õnneks on olemas programmid niisuguste noolte vedamiseks, nagu Äripäeva kuulsad skeemid.

  2. Njah, Äripäeva kuulsate skeemidega ei suuda konkureerida, sealsed tegijad on väga profid programmide abil jooni vedama. Aga ka kriipsujukude ja noolekeste nikerdamine ajab enamikel juhtudel asja ära, kui seda pole vaja üllitada tuhandelistes tiraazhis… PS niipalju kui mäletan ÄP ajast, suurematele programmidega tehtud skeemidele eelnes sageli käe ja kriipsujukukestega tehtud visand.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga