thank-you Algaval nädalal aastaseks saava Mindsweeperi blogi tulem on sinu ees: üks raamat, raha, mitu head tuttavat, suur hüpe internetiga seotud oskustes ja lugematu hulk väga-väga mõnusalt veedetud tunde. Aitäh, ja palju õnne Mindsweeper! 🙂

Järgnev peaks andma ka omapoolse panuse kaalule, kui veel kahtled, kas blogida või mitte. Vastus – igal juhul blogida. Mida siis olen võitnud?

Üks raamat. Oktoobri lõpus ilmub minu sulest (õigem oleks öelda näppude alt) raamat “Tagasi Mängu” alapealkirjaga “Kuidas coaching aitab sul tugevama juhina platsile tulla. Võitma.”. Raamatus olevad mitmed ideed ja mõtted ning peatükid said alguse ning tõuke just siit blogist. Hetkel on raamat trükikojas. Raamatu sisust mõnikord edaspidi, ent viitena lausekatke Team75Plus juhi Raul Rebase referentsist raamatule:”…/ äkki pärast selle raamatu lugemist saab rohkem inimesi aru, missuguste meetoditega Kanteri tiim tegutseb, et ülikonkurentsis edu saavutada. Raamatus on sellest palju kirjas.”

Raha. Kui palju täpselt, on veidi keeruline öelda. Oma ametilt olen juhtide coach ja kunded leian eelkõige näost näkku kohtumistel. Seega otseselt pole ma blogi kaudu midagi müünud. Ent samas olen inimestega kohtudes kogenud mitmetel kordadel, et nad on käinud minu veebiküljel, seal ka ühtteist lugenud ning mingis mõttes minuga juba tuttavad. Sisuturundus, nagu ütleb Peep Laja oma blogiloos. Ja ikkagi, kui palju siis raha olen tänu blogile teeninud, kasvõi kaudselt? Kui pandaks püssitoru ette ja kästaks öelda, siis pakuksin vahemikku 100 000-200 000 krooni.

Tuttavad. Uued ja vanad uuesti leituna. Siinkohal lähevad teele tänud Londoni suunas Stenile  (The Empire Chronicles), kes on mind korduvalt aidanud blogi tehniliste nüanssidega. Minu lugemislaual Netvibes on teiste hulgas koha sisse võtnud Indreku Arendussahtel, Peebu Internetiturundus, Kristjani Selge Pilt, Aivari ajakirjanduse siseelu näitav blogi ja Liisi seiklused teisel pool maakera. Ja teised.

Oskused. Ei oskagi täpselt kirjeldada. Võib-olla nii, et blogi uue kujunduse timmisin ADSimple nimelisest teemast. Võrdluseks.

Õnnelikud hetked. See on vast see päris ja peamine põhjus, miks hakkasin aasta tagasi blogima. Seda kirjeldada on keeruline – piisab ehk, kui ütlen, et kirjutades olen õnnelik.

Veidi statistikat ka

Aasta jooksul TOP5 lood:

Keskmise palga avaldamine oli viga

Maailma tippkonsultant: Teie riigis on praegu väga palju viha

Lati devalveerimine lähemal kui kunagi varem

Ettevõtja – loll või hull

Kuidas Eestis rikkaks saada?

Ühes kuus on blogil u 2500 unikaalset külastajat ning püsilugejate arv kõigub hetkel 150-180 vahel.

Ja last, but definitely not least: SUUR-SUUR TÄNU SULLE, HEA LUGEJA!

Oled aidanud mul seda blogi ühel või teisel moel kasvatada. Ja olen tänulik, kui aitad seda ka edaspidi teha. Näiteks kirjutades mulle otse raimo@raimoulavere.com või siia kommentaaridesse, kas ja mida Sa siit saad ning kuidas ma saaksin Mindsweeper´it Sinu jaoks paremaks teha.

Jaga:

Veel lugemist