Kaks esmapilgul seosetut uudisekatket viimaste päevade uudistevoogudest. Jõulumüük kaubanduses tuleb sel aastal tõenäoliselt 10-20% väiksem, kinnitavad Viru Keskuse ja Ülemiste keskuse juhid. Samas kogus telesaade Jõulutunnel sel aastal heategevuseks rekordilised 3.5 miljonit krooni.

Võib-olla on seos meelevaldne, sest inimene näeb ikka seda, mida näha tahab. Ent ehk võib siis öelda, et mina tahan näha siin märki paradigma, meie mõttemaailma muutumisest. Säästmine ja tarbimise mõistlikumaks muutumine ühelt poolt ning kaasinimeste suurem toetamine teiselt poolt.

Mitmed inimesed on juba väga tabavalt ja täpselt öelnud, et meie uue aasta sõnapaar võiks olla “kokkuhoid”. Seda siis nii rahalises, tarbimise mõttes kui ka inimeste vahelistes suhetes. Ning vaadates kahte eespool kirjeldet uudistekildu ruttan teavitama – tundub, et oleme astunud suure sammu kokku hoiu poole. 

Hirmus hea oleks ka, kui see kokku hoid aitaks meid viia mõne olulisema rahvusliku kokkuleppeni – näiteks hariduse- ja haldusreformi teemadel.

Jaga:

Veel lugemist