Nädal totaalset muutumist

Raimo Ülavere mitmesugust 4 kommentaari

Eile möödus nädal minu “totaalse muutumise” algusest. Palusin abi enda mõnede minu jaoks ebameeldivate käitumisharjumuste muutmiseks, lubades iga eksimuse tähelepanijale maksta raha. Siin siis esimese nädala vaheraport.

Raha olen välja maksnud 100 krooni. Selleks 25 krooni kolleegile ühe “jah, aga..” ütlemise eest ning ülejäänud naisele, kuulamise, täpsemalt mitte tähelepanelikult kuulamise eest. 

Meenutuseks, lubasin maksta 25 krooni igaleühele, kes tabab mind mitte tähelepanelikult teda kuulamas, uuele ideele otse või kaudselt vastu sõdimas või kedagi-midagi taga rääkimas. 

Ning järeldused esimese nädala põhjal? Nagu näha väljaminekutest, on, vähemasti minu jaoks osutunud, kõige raskemaks teise inimese ära kuulamine. Ja seda kõige lähedasema inimesega. Ma ei tea, kas see on üldlevinud, et kipume ennast kõige lähedasemate inimeste juuresolekul kõige vähem kontrollima, tehes samas sellega mõnikord neile kõige rohkem haiget. 

Ent sellise, osaliselt läbi mängu ja kihlveo läbi käitumisharjumuse muutuse tekitamine ja kinnistamine tundub vähemasti minu jaoks sobivat. Vajadus enda käitumist teatud olukordades kontrollida püsib pidevalt kuskil kuklas. Olen ka avastanud, et päeva jooksul tuleb ette üllatavalt palju olukordi ja võimalusi teiste inimestega suhetes libastumiseks. Juba nende võimaluste teadvustamine on olnud suur võit.

Seega, kes soovib proovida, soovitan. Anna ka teada, kuidas läheb. Lubaduse avalikustamine aitab sul seda paremini täita.

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 4

 1. Ehhh… kui mina kui it-mees k6iki idiootlike ideedega tainaid virtuaalses ja verbaalses m6ttes trepist alla ei viskaks, siis kukuks systeemid ikka v2ga ruttu ymber. Igasugu lahedaid m6ttem2ngi v6ib endale sinu postisioonil lubada, aga n2iteks IT personal peab olema see halb inimene, kes ytleb (s6ltuvalt “lennuka idee” v2lja pakkuja poistsioonist): “milliseid keelatud aineid sa, idoot, suitsetad?”või “kahjuks onselle projekti realisserimise oodatavateks kuludes 16 miljonit ja tuludeks… no mine tea kas neid üldse on”
  Tegelikult peaks igasugused ideed olema ammu enne ITni jõudmist läbi käidud ja lauslollused väljafiltreeritud, aga paraku imbub neid ikka kohale…

 2. Post
  Author

  See, et ma “ei” proovin mitte öelda, ei tähenda, et ma nõustun iga väite või ideega. Ma lihtsalt üritan neid enne impulssiivset “ei-d” katsuda ja kaaluda.
  Aga nõus ka sellega, et vahest tuleb olla ka konkreetne. Ka konkreetsust põhjendades.

 3. Well… mina j2lle ytleks, et inimene peab suutma oma ideed _kaitsta_
  Kui hakata igasse ideesse syvenema, mille m6ni hyperaktiivne hull sulle ette s88dab, siis l2heb selle peale ju meeletult aega ja energiat. Ma leian, et kui keegi tuleb sinu juurde ideega, siis esimese asjana tuleb ta uksest v2lja visata. (Ylekantud t2henduses). Alles siis kui idee autor l6risedes aknast sisse ronib (ylekantud t2henduses) on m6tet ideed kaaluda. Idee autor peab ise olema sihikindel – viskad ukses v2lja, tuleb aknast tagasi, viskad aknast v2lja, tuleb korstnast tagasi. Siis v6ib j2reldada, et inimene on asjad enda jaoks selgaks m6elnud ja t6esti tasub tema asjasse syveneda. Mitte et tegu ei ole ulmelise ja absurdse projektiga, mis kodanikule 5 minutit tagasi suitsunurgas m8lisedes p2he turgatas.

 4. Post
  Author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga