Me võime suvaliselt konstrueerida teksti, mis jäljendab teie tegevjuhi kõnet, tegemaks kindlaks, kas tema öeldul on mingi väärtus või on see lihtsalt kaunilt rüütatud totrus inimese suust, kellel on olnud õnne oma ametikohale tõusta.

Nii kirjutab oma raamatus “Juhuse narrid” (Fooled by Randomness) Nassim Nicholas Taleb, mitme väga hea raamatu autor (neist tuntuim vast “Black Swan“). Taleb annab ka konkreetse soovituse, kuidas siis ärimulinat ära tunda ja seda testida.

Valige järgnevast loetelust juhuslikult välja viis fraasi, lisage minimaalne arv sõnu, et laused oleks grammatiliselt veatud. Fraasid on:

Me seisame oma klientide huvide eest / tee, mis meid ees ootab / inimesed on meie suurim vara / osanike vara väärtuse suurendamine / meie visioon / meie tugevatest külgedeks on / pakume interaktiivseid lahendusi / positsioneerime ennast sellel turul / kuidas oma kliente paremini teenindada / lühiajaline pingutus pikaajalise kasu nimel / pikas perspektiivis tasub see ennast ära / me kasutame aktiivselt oma tugevaid külgi ja parandame nõrku / julgus ja otsusekindlus võidavad kõik takistused / meie pühendumuseks on innovatsioon ja uus tehnoloogia / õnneliki töötaja on produktiivne töötaja / me taotleme täiuslikkust /strateegiline plaan / meie tööeetika.

Kui saadud tulemus on liiga sarnane kõnega, mida te just kuulsite oma firma juhi suust, siis soovitan teil hakata uut töökohta otsima, ütleb Taleb.

Jaga:

Veel lugemist