Tere tulemast Mindsweeperi uuele kodulehele! Pärast veebi- ja serveriteemalist Kolgata teed on uus lehekülg püsti. Pean ka tunnistama, et ilma välise abita poleks sellega hakkama saanud, algaja jaoks on see serverite, andmebaaside, FTP-de jne virrvarr üsna õõvatekitav. Ent, parafraseerides üht heas toitumuses ja parimas eas poliitikut: Tehtud! 🙂

 

Tuhanded tänud kahele abilisele. Eelkõige Londonis asjatavale Stenile, kellele jäin sisse vähemalt neli pindist õlletoopi. Ning teiseks tänud tundmatule Gav-ile, kes on oma blogisse üles pannud konkreetseima ja lihtsaima manuaali, kuidas luua WordPressi blogi enda hallatavas veebiserveris. Võib-olla võtan millalgi ette ja kirjutan ise sarnase manuaali eesti keeles, siiani blogides olevad manuaalis on kaunis üldised või jälle liiga spetsiifilised, algajal on kohati seal olevatest sõnadest arusaamisega probleeme 🙂 Igatahes, kui keegi ette jõuab, panen talle välja ühe virtuaalse õlle ja garanteerin paljude blogijate tänu.

 

Aga, mille poolest praegune Mindsweeper erineb varasemast. Eelkõige oli vajadus uuele aadressile ja oma veebiserverisse kolida tingitud sellest, et soovisin olemasolevate (ja tulevaste) lugejate jaoks teha siin ilmuvate tükkide lugemist veidi lihtsamaks. Kuidas siis?

 

Saad endale tellida postitused meilile. Paremal menüüs, minu lühitutvustuse all on auguke, kuhu sisse oma meiliaadressi kirjutades ja subscribe nuppu vajutades saad n.ö tellijaks.

 

Saad tellida endale postitused RSS Feedina. Paremal üleval on nupp, mis viib sind veebi postituste veebiaadressile. Kopi lehekülje aadress js lisa oma feedilugejasse. 

 

Saad endale tellida postitused erinevate veebipõhiste feedilugejatega. RSS Feed nupp viib sind leheküljele, kust saad valida, millise veebipõhise feedilugejaga soovid postitusi lugeda. Üleval on muuhulgas Google Reader, Netvibes, Bloglines jt.  

 

Saad endale tellida lisaks postitustele ka kommentaaride feedi. Comment Feedi nupp paremal ülanurgas viib sind aadressile, mille browswerist oma feedilugejasse kopides oledki kommantaaridega kursis ilma siia leheküljele tulemata. Samamoodi, nagu postituste puhul, saad neid tellida ka veebipõhistesse feedilugejatesse.

 

Ja lõpuks, loodan, et uus blogi kujundus on veidi lugejasõbralikum ning lihtsamini arusaadav. Üritasin leida kujunduse, mis oleks lihtne, selge ja kus saaks olulise üsna kiiresti kätte. Seda, kas see õnnestus, oskad öelda sina. Päris kindlasti see kujundus veel aja jooksul muutub ning kui saad mind selles aidata, olen tänulik.   

 

Importisin siia ka kõik eelmises blogis olnud tükid, seega kaduma pole läinud midagi. Kui sul on ideid, ettepanekuid, kommentaare blogi kohta, pane aga kommentaaridesse. Kui tahad seda teha personaalselt, kirjuta raimo@raimoulavere.com. Aitähh ja head lugemist!

Jaga:

Veel lugemist