Eetrikeeld poliitikutele

Raimo Ülavere Uncategorized 4 kommentaari

Tsitaate tänasest Foorumist, ütlejateks poliitikud: “Ära aja jama”, “Lase ma lõpetan”, “Ma ei taha süüdlasi otsida, aga…”, “Tuletan teile meelde, et…” ja nii edasi.
Tõlgin: “Sa oled loll”, “Sina oled kohe väga pikalt vait, kui mina räägin”, “Ma tean, sina oled süüdi”, “Mina tean ja mäletan asju paremini, kui sina…”. Ja nii edasi.
No ei ole vist olukorra tõsidus veel meesteni jõudnud, kui endiselt tegeletakse tõestamisega, kes on kõvem mees. Kuni kärbe isiklikult ja sügavalt ei puuduta, jäävad poliitikud ikka tegelema “mina olen kõvem mees” tegevustega, vajadus pidevalt võita ja olla esimene viiul igas orkestris on sedavõrd veres.
Kas poleks kõige lihtsam ja ka mõjusaim viis poliitikute mõjutamiseks…mitte neist mõnda aega üldse välja teha ning tsiteerida ja lasta eetrisse neid ainult siis, kui ütlevad midagi, mis viiks lahendustele lähemale?
Teen ise kohe algust 🙂

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 4

 1. Post
  Author

  Reeglina on see nii. Küll aga antud kontekstis kasutati seda konkreetselt oma väga-mitme-punktilise agenda esitamiseks, selle asemel, et kuulata, mida teised inimesed ka arvavad.

 2. Siin on üks kopsakas põhjus, miks mitte kuidagi ei suudeta mõistlikku eelarvepoliitikat ajada – poliitikud istuvad isegi nö viimasel tunnil kinni oma eelnevate perioodide loosungites ja lubadustes ning otsivad võimalust näidata näpuga neile, kelle eestvedamisel nende kenadele valimisloosungitele vesi peale tõmmati/tahetakse tõmmata. Sest kedagi ju PEAB süüdistada saama.
  Otse loomulikult pole niimoodi võimalik mõistlikke kokkuleppeid sõlmida.
  Kurb oli eilset saadet vaadata.

  Eile päeval söödeti meediale aga ette üks järjekordne poliitmull Kristen Michali lapsesuu läbi. Loomulikult tehti seda arvestusega, et meedia sellest lennult kinni aarab ja enne teise poolega rääkimist onlinesse lükkab.
  Masendav…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga