Otsin raamatule toetajaid

Raimo Ülavere mitmesugust 8 kommentaari

book Kirjutan raamatut juhtimisest Eesti kontekstis, coachingust kui juhtimisstiilist ja sellest, mis viib inimese arengule. Raamatu tööpealkiri on ”Tagasi Mängu: Kuidas ennast ja oma meeskonda tagasi platsile tuua. Võitma.”

Plaanin ka raamatu ise kirjastada ja välja anda septembris. Teeksin seda aga hea meelega koostöös Sinu ja/või Sinu ettevõttega. Kuidas?

Olen väga huvitatud kahest asjast:

Esiteks – rahalisest abist kirjastamisel. Ehkki abi nimel all, pakun Sulle sisuliselt võimalust reklaamtehinguks. Nimelt.

Variant 1: Kui sõlmid lepingu 10 000 või enama krooniseks toetuseks, siis oled ostnud:

· Oma firma logole koha raamatu kaanele.

või

· Oma firmale ühe leheküljelise reklaami raamatu sisse.

Variant 2: Kui toetad raamatu väljaandmist kuni 10 000 krooniga, leiab Sinu ja/või Sinu firma nime ja logo raamatu seest, koos tänuavaldustega.

Variant 3: Kombinatsioon eelmiste variantide vahel (nt logo kaanel ja reklaam ka sees). Võimalik on ka sõlmida n.ö välistav leping, st kattes kogu tootmiskulu ja saades logo ja/või reklaami ainuõiguse.

Info raamatu kohta:

Olen arvestanud raamatu tootmiskuludeks (st välja arvatud autoritasu, marketing, müük) kokku 40 000 krooni. See katab kulud trükile, (keele)toimetamisele, kujundusele.

Raamatu tiraažiks olen praegu plaaninud 1000 eksemplari.

Raamatu sihtgrupp on eelkõige Eesti tipp ja keskastmejuhid. Ent samas ka kõik inimesed, kes on huvitatud inimese arenguga seotud teemadest.

Ma ei taha ka müüa põrsast kotis ja selle kinnituseks saad lugeda siit käsikirja koos umbes poolte peatükkidega. NB! Peatükid on veel toimetamata ning võivad täieneda, muutuda!

Ja teiseks – soovin seda raamatut kirjutada koos Sinuga. Seega, olen väga huvitatud tagasisidest, nõuannetest, kuidas raamat saaks parem ja mida see peaks sisaldama (ja mida mitte). Loe käsikirja siit.

Minuga saad kõige paremini kontakteeruda meiliga raimo@raimoulavere.com või helistades telefonile 5096485.

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 8

 1. Post
  Author

  Otsetõlkes tähendab coach treenerit, samas viib see mõtte minu jaoks liialt spordivaldkonda ja ei vasta päris sellele, mida coach juhtide juures teeb. Vähemasti mulle tundub nii.

  Eesti keeles on coachingu tõlkena kasutatud ka sõna juhendamine ja juhendaja, ent seegi tundub mulle ebatäpne – coach ei juhenda, ei ütle, kuhu ja mismoodi peaks hakkama minema.

  Seega, pikemalt keerutamata – mina sellele head eesti keelset vastet pole leidnud. Teisalt pole ma ka päris kindel, kas seda tingimata vajagi on. meenuvad näiteks sõnad läptop ja insaider tehingud ja muudki, mis on muutunud eesti kõnekeeles (ja kohati ka kirjakeeles) üsna vabalt käibivaks. ehk on ka coaching ja coach ühed neist sõnadest, mis tulevad eesti keelde otse, ilma tõlkimata.

  Ja ikkagi – kui on hea sõna, hea väljend, mis annab edasi coachingu ja ja coachi sisu, siis kasutaksin seda heal meelel.

 2. Ilma igasuguse norimiseta: oskad ehk põhjendada, miks peaks keegi just seda raamatut vajama rohkem kui raamatut B või raamatut C?

  @olen vägagi raamatute kirjutamise poolt

 3. Ühel hetkel on coaching eesti keeles kasutusel sõnana kõutsing, ma pakun. Siis jääb üle leiutada veel krantsing.

  Lihtsalt pidin jagama jaburaid mõtteid, avaldus pole kuidagi seotud eelneva jutu ja mõttekäikudega.

  🙂

 4. Post
  Author

  To Veigo:

  Vabandan vastuse viibimise pärast, puhkasin arvutist ja internetist. Tänud küsimuse eest, üritan nüüd vastata.

  Pidasin (ja pean, raamatust on veel mõned tükid valmimisel) silmas mõnda põhimõtet, mis ehk veidi vastavad Sinu küsimusele.

  Esiteks. Olen väga seda meelt, et juhtimise alane raamat peab olema praktiline ehk tarvitamiskõlblik. See tähendab, et pärast selle lugemist peaks saama ka midagi väga konkreetset kohe ette võtta. Seega, veidi vähem abstraktsionismi ja põnevaid teooriaid ning enam päriselt kasutamiskõlblikku infot.

  Teiseks. Olen samas ka väga seda meelt, et raamat peab olema nauditav lugeda. See tähendab minu arusaamise järgi, et lisaks praktilisele teadlikkuse kasvu ja tee-ära infole peaks raamat sisaldama minilugusid, repliike, tsitaate, mõttelaiendusi, omalaadset kirjutamisstiili jne. Seda olen proovinud ka raamatusse panna.

  Kolmandaks. Raamat on kirjutatud lähtuvalt Eesti juhtide vajadustest. Olen lugenud terve posu juhtimisse puutuvaid raamatuid, alates strateegiate loomistest ning meeskonnateooriatest kuni isiksusepsühholoogiani välja. Peamiselt inglise, kuid ka eesti keeles. Ning olen enda jaoks jõudnud arusaamani, et välismaised teooriad on sageli põnevad, ent tuntava osaga neist pole Eesti ettevõtetel ja juhtidel midagi peale hakata. Eesti ettevõtted ja juhid on oma arengus täpselt seal, kus nad on (ei kõrgemal, ega madalamal, vaid pean silmas just eripära) ning asjad ja mudelid, mis töötavad kuskil Suure Lombi taga või mujal, ei pruugi seda sugugi teha siin. Iga inimene, juht on eriline ja eestlaseks olemine ja Eestis ettevõtte juhtimine lisab sellele veel ühe mõõtme.
  Seega, raamat on kirjutatud silmas pidades Eesti ettevõtlust, Eesti juhte, sealt ka näited ja lood.

  Neljandaks. Kirjutasin raamatu lähtuvalt sellest, mida ise juhtimises kõige enam usaldan ja usun – nn talupoja mõistust. Alati on võimalik (ja sageli ka soovitav) otsida uusi teadmisi uutest teooriatest, teiste kogemustest jne. Ent otsused ja valikud teevad inimesed ikka ise, lähtudes omaenda paremast arusaamisest. Mina saan ainult lähtuvalt omaenda talupoja mõistusest kirjeldada, mis tundub mulle juhtimise peale mõeldes mõistlik käitumis-mõtlemisviis, toetades seda uuringuandmete, lugude, näidetega. Lootuses, et see kõik aitab kaasa ja kiirendab ka lugejatel-juhtidel parimate juhtimisotsuste tegemisele.

  Küsimusele, miks see raamat on parem kui B või C, on otse keeruline vastata. Mulle tundub, et pole olemas (ja tõenäoliselt ka ei tule) ühte ja ainuõiget ja parimat raamatut. Päriselu on tunduvalt nüansirikkam, kui seda suudaks kirjeldada kuitahes paks raamat. Loodan vaid, et minu raamat tekitab lugejas äratundmisi ja mõttesähvatusi (nn insaite, see sõna on juba ka eesti keeles täitsa kasutusel :-)), mis viivad tegudeni.

 5. Pingback: Keskmise palga avaldamine oli viga | Mindsweeper

 6. Pingback: Kohtumine libeda maoga | Mindsweeper

 7. Pingback: Katkend raamatust: Ajahetke murrangulisus | Mindsweeper

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga