Blogi on surnud. Elagu blogi!

Raimo Ülavere mitmesugust 5 kommentaari

Tere tulemast Mindsweeperi uuele kodulehele! Pärast veebi- ja serveriteemalist Kolgata teed on uus lehekülg püsti. Pean ka tunnistama, et ilma välise abita poleks sellega hakkama saanud, algaja jaoks on see serverite, andmebaaside, FTP-de jne virrvarr üsna õõvatekitav. Ent, parafraseerides üht heas toitumuses ja parimas eas poliitikut: Tehtud! 🙂

 

Tuhanded tänud kahele abilisele. Eelkõige Londonis asjatavale Stenile, kellele jäin sisse vähemalt neli pindist õlletoopi. Ning teiseks tänud tundmatule Gav-ile, kes on oma blogisse üles pannud konkreetseima ja lihtsaima manuaali, kuidas luua WordPressi blogi enda hallatavas veebiserveris. Võib-olla võtan millalgi ette ja kirjutan ise sarnase manuaali eesti keeles, siiani blogides olevad manuaalis on kaunis üldised või jälle liiga spetsiifilised, algajal on kohati seal olevatest sõnadest arusaamisega probleeme 🙂 Igatahes, kui keegi ette jõuab, panen talle välja ühe virtuaalse õlle ja garanteerin paljude blogijate tänu.

 

Aga, mille poolest praegune Mindsweeper erineb varasemast. Eelkõige oli vajadus uuele aadressile ja oma veebiserverisse kolida tingitud sellest, et soovisin olemasolevate (ja tulevaste) lugejate jaoks teha siin ilmuvate tükkide lugemist veidi lihtsamaks. Kuidas siis?

 

Saad endale tellida postitused meilile. Paremal menüüs, minu lühitutvustuse all on auguke, kuhu sisse oma meiliaadressi kirjutades ja subscribe nuppu vajutades saad n.ö tellijaks.

 

Saad tellida endale postitused RSS Feedina. Paremal üleval on nupp, mis viib sind veebi postituste veebiaadressile. Kopi lehekülje aadress js lisa oma feedilugejasse. 

 

Saad endale tellida postitused erinevate veebipõhiste feedilugejatega. RSS Feed nupp viib sind leheküljele, kust saad valida, millise veebipõhise feedilugejaga soovid postitusi lugeda. Üleval on muuhulgas Google Reader, Netvibes, Bloglines jt.  

 

Saad endale tellida lisaks postitustele ka kommentaaride feedi. Comment Feedi nupp paremal ülanurgas viib sind aadressile, mille browswerist oma feedilugejasse kopides oledki kommantaaridega kursis ilma siia leheküljele tulemata. Samamoodi, nagu postituste puhul, saad neid tellida ka veebipõhistesse feedilugejatesse.

 

Ja lõpuks, loodan, et uus blogi kujundus on veidi lugejasõbralikum ning lihtsamini arusaadav. Üritasin leida kujunduse, mis oleks lihtne, selge ja kus saaks olulise üsna kiiresti kätte. Seda, kas see õnnestus, oskad öelda sina. Päris kindlasti see kujundus veel aja jooksul muutub ning kui saad mind selles aidata, olen tänulik.   

 

Importisin siia ka kõik eelmises blogis olnud tükid, seega kaduma pole läinud midagi. Kui sul on ideid, ettepanekuid, kommentaare blogi kohta, pane aga kommentaaridesse. Kui tahad seda teha personaalselt, kirjuta raimo@raimoulavere.com. Aitähh ja head lugemist!

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 5

 1. mina vanakooli-mehena muidugi pruugin miskit väljamaist Dreamhost.com’i kus on olemas one-click-install mis kõik vajaliku nagu mürtsti ära teeb (hiljem ka uuendused), ei pea mõtlema kuidas teha müslibaasi ega midagi 🙂 kujundusi-pluginaid tuleb muidugi jah FTPga üles laadida…

 2. Post
  Author

  vaatasin minagi ühe klikiga hosti pakkujaid. ja ausalt öeldes ei teagi, miks neid ei võtnud. üks asi oli ka hind: üheklikipakkumised tähendasid u 7 USDd kuus (vähemasti need, mida WordPress ise pakkus), mina maksin aasta eest 250 krooni. aga oleks teadnud, kui palju on jahmerdamist ise tehes, kaaluksin praegutõsiselt ühe-kliki variandi võtmist.

  ahjaa, need klikipakkujad on väljamaa mehed, mina panin oma blogi kodumaisesse virtuaalkasti. ilmselt siis patriotism sundis mind veebiserverite imelisse maailma 🙂 ma ei teagi, miks kodumaised tegijad selliseid ühe-kliki-lahendusi ei paku… kallis teha? hmm…blogijad oleks tänulikud ja toetaks kodumaist ettevõtlust kah veel 🙂

 3. pakuks keegi kodumaine kah samasugust teenust nagu mujal maailmas oleks ma kah ammu kodumaa patrioot. aga nii mõttetut asja nagu eesti teenusepakkuja ikka mujalt ei leia (tõsi on üks veel mõttetum kategooria muidugi – see on eesti veebifirmad kes on oma platvormi aretand, selmet sind miski olemasoleva kasutamises konsulteeridal; tulemus reeglina see, et kui sa midagi tahad pead neid konsulteerima, sh nende tarkvara debugeerima)

 4. Hakkan siin just raamatukokku minema ning kui ma õigesti mäletan, siis oli vanas blogis mingi raamatute nimekiri (The Black Swan jne), aga praegult ei suuda seda leida. Palun minu vajadus raamatute-listi järele järgmiseks raamatukogu-käiguks leevendada 🙂

 5. Post
  Author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga