VIDEO: Mida teadus teab. Ja mida organisatsioonid ei kasuta.

Raimo Ülavere juhtimine ja leadership, meeskond 2 kommentaari

Suurepärane visuaalne ülevaade Daniel Pink´i raamatust “Drive”. Ehk sellest, mis motiveerib inimesi ja mida ütlevad selle kohta eksperimendid. Tema mõtted on tänasesse Eestisse paigutatuna kaunis radikaalsed ning organisatsioonides tegutsetakse sageli risti vastupidi. Ent sellegipoolest – olen näinud ka mitmetes orgaisatsioonides Pink´i kirjeldet motivatsioonitegurite rakendusi ning need töötavad paremini kui “piits ja präänik”.

Kui tahad Pink´i motivatsioonitemaatikast lugeda, siis loe Kolm sisemist sundi, mis panevad meid tegutsema ja 7 põhjust, miks piits ja präänik motivatsioonina ei tööta ning Tulemuspalk toob kasu asemel kahju.

Liitu 2500+ juhi, tippspetsialisti, sportlase ja meeskonnamängijaga meililistis

Juhtimisest, meeskonnatööst ja vaimu treenimisest e-kirjad kuni paar korda kuus

Kommentaarid 2

  1. Jah, õpetlik lugu, aga kuhu siis jäävad kõik need keskastme managerid, kes armastavad mikromanageerida ja oma komplekse iga päev töötajate peal välja elada?
    Need kellele pole tähtsad organisatsiooni eesmärgid vaid olla oma väike füürer oma väikeses kuningriigis igapäevaselt. Suured organisatsioonid on selliseid inimesi täis. Mis nendest peaks saama?

  2. Post
    Author

    Mulle tundub, et mikromanageerimine ja komplekside väljaelamine on vähem sõltuvuses sellest, kui kõrgel ta hierarhias paikneb. Ja rohkem sõltuvuses ikka inimesest endast.

    Antud video kontekstis on oluline küsimus – kas ja kuidas julgevad juhid kontrollist lahti lasta, “lootuses”, et andes töötajatele rohkem vabad käed, hakkavad need ka tulemuslikumalt tööle. See käib ju seni enimlevinud juhtimisloogikate vastu, kas pole? 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga